Опорні плани-конспекти з алгебри 9 кл.

РЕСУРС: fizmat.7mile.net

ПОПЕРЕДНЯ   ЗМІСТ           НАСТУПНА

УРОК № 47

Тема уроку. Підсумковий урок з теми «Елементи прикладної матема­тики».

Мета уроку: повторити, систематизувати й узагальнити знання та вміння учнів щодо змісту вивчених у темі З понять і схем розв'язування типових задач шляхом складання загальних алгоритмів розв'язування задач. Провести корекційну роботу з метою усунення причин найтиповіших помилок учнів. Підготувати учнів до виконання завдань контрольної роботи.

Тип уроку: систематизація й узагальнення знань та вмінь.

Наочність та обладнання: опорні конспекти № 2327

Хід уроку

I. Організаційний етап
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.

II. Перевірка домашнього завдання

Учитель збирає зошити учнів на перевірку.

III. Формулювання мети і завдань уроку.

Мотивація навчальної діяльності учнів

Основна дидактична мета уроку та завдання на урок ціл­ком логічно випливають із його місця в темі — оскільки урок є передостаннім, підсумковим, то на порядку денному постає питання про повторення, узагальнення та систематизацію знань і вмінь, набутих учнями в ході вивчення теми 3 «Елементи при­кладної математики». Таке формулювання мети створює відповід­ну мотивацію діяльності учнів.

IV. Повторення та систематизація знань учнів

Методичний коментар

Залежно від рівня підготовки учнів їхню роботу вчитель може організувати різними способами: або як самостійну роботу з тео­ретичним матеріалом (наприклад, за підручником або конспектом теоретичного матеріалу повторити зміст основних понять теми, або ж скласти схему, що відображає логічний зв'язок між осно­вними поняттями теми, тощо), або традиційно провести опитуван­ня (у формі інтерактивної вправи) за основними питаннями теми (див. усні вправи нижче).

Усні вправи

1.        Наведіть приклади математичної моделі.

2.        Назвіть основні кроки розв'язування прикладних задач.

3.        Дайте означення відсотків.

4.        Поясніть, як знайти:

1) відсоток від числа;

2) число за значенням його відсотка;

3) скільки відсотків становить одне число від іншого.

5.        Запишіть і прокоментуйте формулу складних відсотків.

6.        Яка подія називається випадковою? вірогідною? неможливою? Наведіть приклади.

7.        Що називають ймовірністю випадкової події? Чому дорівнює ймовірність вірогідної події?

8.        Що називають середніми значеннями статистичних вимі­рювань?

V. Повторення та систематизація вмінь учнів

Методичний коментар

Зазвичай цей етап уроку проводиться у формі групової роботи, мета якої полягає у тому, щоб учні самі сформували та випробу­вали узагальнену схему дій, якої вони мають дотримуватися при розв'язуванні типових завдань, подібні до яких будуть винесені на контроль.

Типовими завданнями є такі:

1)       розв'язати основні задачі на відсотки;

2)       розв'язати задачу на застосування формули складних від­сотків;

3)       розв'язати задачу на обчислення ймовірності випадкової події;

4)       для даної вибірки знайти середні значення та побудувати від­повідну гістограму.

Після формування списку основних видів завдань учитель об'єднує учнів у робочі групи (за кількістю видів завдань), і за­вдання кожної з груп формулюється так: «Скласти алгоритм розв'язування завдання...» (кожна з груп отримує своє особисте завдання). На складання алгоритму кожній із груп відводиться певний час, за який учасники групи мають: скласти алгоритм, записати його у вигляді послідовних кроків, підготувати презен­тацію своєї роботи. По закінченні відбувається презентація ви­конаної роботи кожною з груп. Після презентації — обов'язкове випробування алгоритмів: причому бажано, щоб групи обмінялись алгоритмами і перевірили їх застосування не на одному, а на кіль­кох завданнях. Після випробування — обов'язкова корекція та підбиття підсумків.

VI. Підсумки уроку

Підсумком уроку узагальнення та систематизації знань і вмінь учнів є, по-перше, складені самими учнями узагальнені схеми дій при розв'язуванні типових завдань, по-друге, здійснення учнями необхідної частини свідомої розумової діяльності — рефлексії — відображення кожним учнем свого сприйняття своїх успіхів та, найголовніше, проблем, над якими слід ще попрацювати.

VII. Домашнє завдання

1.        Вивчити складені на уроці алгоритми.

2.        Використовуючи складені алгоритми, виконати тренувальну контрольну роботу № 5 [8, додатки].

                Опрацювати конспект та виконати завдання в зошиті.

Із цим матеріалом переглядають:

41.   Відсоткові розрахунки. Формула складних відсотків.

42.   Відсоткові розрахунки. Формула складних відсотків. Розв’язування вправ.

43.   Випадкова подія. Ймовірність випадкової події.

44.   Закріплення знань з теми Випадкова подія. Ймовірність випадкової події.

45.   Статистичні дані. Способи подання даних.

46.   Характеристики варіаційних рядів. Середні величини. Мода, медіана вибірки.

48.   Тематична контрольна робота № 5 «Елементи прикладної математики».

Рекомендований контент:

Щоб забезпечити вам кращий онлайн-досвід, цей веб-сайт використовує файли cookie.

Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на наше використання файлів cookie Детальніше про cookies

РЕСУРС: fizmat.7mile.net