Опорні плани-конспекти з інформатики 8 кл.

РЕСУРС: fizmat.7mile.net

ПОПЕРЕДНЯ  ЗМІСТ  НАСТУПНА

Тема 58. Підсумково-узагальнюючий  урок з теми "Технології опрацювання числових даних у  середовищі табличного процесора"

Мета:

ü освітня: відпрацювання  навичок обробки числових даних у  середовищі табличного процесора

ü розвивальна: розвивати навички аналізу та синтезу, порівняння та узагальнення знань, уміння робити публічні доповіді, уміння робити висновки.

ü виховна: виховувати культуру мовлення та культуру діалогу,  формувати навички само- та взаємооцінювання.

Тип уроку:   Узагальнення та систематизації.

Обладнання: Комп'ютери, інструкції з техніки безпеки, завдання для груп, бейджики для учнів груп.

Хід уроку:

I.    Організація класу до заняття.

II.                        Мотивація вивчення теми.

Сьогодні у нас узагальнюючий урок  з теми «Електронні таблиці». На цьому уроці ми повторимо теоретичну частину даної теми і застосуємо наші знання на практиці.

III.                    Узагальнення знань.

Давайте пригадаємо, а що ми вже знаємо про ЕТ Excel? Для цього я пропоную вам пограти в гру «Закінчи речення». Вам необхідно буде швидко протягом не більше 10 секунд продовжити мої речення. Я розпочинаю, а ви закінчуєте. Отже

1) Діалогова система обробки даних, поданих у вигляді прямокутної таблиці називається …(електронна таблиця)

2) Електронні таблиці зручні тим, що дані в них розміщуються у вигляді ….. (таблиці)

3) Кожна клітинка (комірка або чарунка)  таблиці має своє …… (ім’я)

4) Ідентифікатор (ім'я) клітинки складається із назви ……… (стовпчика і номера рядка)

5) Файли, в яких зберігаються ЕТ, ще називаються …… (книгами)

6) Ім’я файла (книги) в ЕТ Еxcel має розширення ……. (xls)

7) Кожна книга в Excel складається з …….. (аркушів, листів)

8) Формула ЕТ починається зі знака… (дорівнює)

9) У формулу можуть входити такі елементи:…(оператори, посилання на комірки, значення, функції і імена)

10) Графічний спосіб подання табличних даних називається(діаграма)

IV.   Застосування вмінь.

V.  Робота в групах на ПК. “Рольова гра”

А тепер починається найцікавіше. Зараз ми з Вами пограємо, але не на комп’ютері, а за допомогою комп’ютера. Учні діляться на чотири  групи. Діти розподіляються за допомогою вибраними ними карток, які відповідають певній групі. Кожна група буде представляти одну із фірм: «Критична точка», «Демос», «Акустика», «Інвестиції».

Групам роздаються таблички з назвами фірм, картки з завданнями (запитами клієнта), технологічні картки «Як працювати в малих групах»,  учням – бейджики , виділяється по одному ПК.

В групах обирається старший – директор фірми, який керує роботою групи та повинен організувати її так, щоб кожен учень виконав свою задачу: один працює на ПК – будує електронну таблицю (оператор), другий готує звіт виконаній роботі групи (секретар), третій виконує математичні розрахунки (бухгалтер). Звертаю Вашу увагу, що це не змагання, а творче суперництво!!!

MCj02383890000[1]

КРИТИЧНА ТОЧКА

 


АКУСТИКА

MCj00787080000[1]

ДЕМОС

MCj04338080000[1]

ІНВЕСТИЦІЇ

1 група. Фірма «Критична точка»

Уведіть в електронну таблицю наступні дані про температуру плавлення металів (у градусах Цельсія): алюміній – 660, вольфрам – 3380, залізо – 1535, золото - 1063, калій – 63, мідь – 1083, нікель – 1452, олово – 232, свинець – 323, срібло – 960.

·      Ввід зробіть у вигляді:

Номер

Метали

Температура плавл.

(град. Цельсій)

·      Впорядкуйте дані у порядку зростання температур плавлення.

·      Уведіть формули для наступних обчислень:

а) На скільки нижча температура плавлення срібла, ніж золота?

б) На скільки більша різниця між температурами плавлення золота і срібла від різниці між температурами плавлення свинцю та олова?

      в) Середнє значення температури плавлення даних металів.

      г)  У скільки разів більше середнє значення  п’яти найвищих температур плавлення даних металів від середнього значення температур плавлення решти металів?

·     Побудуйте графік розподілу температур плавлення даних металів.

Збережіть роботу у файлі з назвою «Температура плавлення»

2 група. Фірма «Демос»

Уведіть в електронну таблицю наступні дані про країни світу з найбільшим населенням (кількість населення дано у мільйонах чоловік):

Китай – 1200, Індія – 1000, США – 263, Індонезія – 197, Бразилія – 160, Росія – 147, Пакистан – 141, Японія – 126, Бангладеш - 120, Нігерія – 100.

       Ввід зробіть у вигляді:

    Номер

   Країна

Кількість населення (млн. чол.)

·      Впорядкуйте дані у алфавітному порядку за назвами країн.

·      Уведіть формули для наступних обчислень:

a)   Загальна кількість населення в Китаї, Індії та Індонезії.

б)   На скільки більше населення у Індії, ніж у Індонезії та Бангладеш разом?

в)   Яка загальна кількість населення у десяти найчисельніших країнах?

г)    На скільки більше населення у країнах Азії, (не включаючи Росії), ніж у решті країн?

·                  Побудуйте кільцеву діаграму кількості населення у десяти найбільших країнах світу. Збережіть роботу у файлі з назвою «Демос»

3 група. Фірма «Акустика»

Уведіть в електронну таблицю наступні дані про швидкість звуку в різних середовищах (у метрах за секунду): повітря – 331, водень – 1248, гелій – 965, вуглекислий газ – 259, вода – 1500, спирт – 1123, алюміній – 5080, мідь – 3710, залізо – 5170, каучук – 50.

·      Ввід зробіть у вигляді:

Номер

Середовище

Швидкість звуку

(м/с)

·      Впорядкуйте дані у порядку спадання швидкостей звуку.

·      Уведіть формули для наступних обчислень:

а) На скільки швидкість звуку менша у повітрі, ніж у воді?

б) На скільки більша різниця між швидкостями звуку у водні та гелії від різниці між швидкостями звуку у залізі та алюмінії?

в) Визначте середнє значення швидкості звуку у даних середовищах.

г) У скільки разів середнє значення швидкості звуку в металах більше від середнього значення швидкості звуку у решті середовищ?

       Побудуйте циліндричну діаграму розподілу швидкостей звуку у даних середовищах. Збережіть роботу у файлі з назвою «Акустика».

4 група. Фірма «Інвестиції»

Уведіть в електронну таблицю наступні дані про прямі інвестиції в Україну в розрізі окремих країн світу (млн. доларів): США – 635,8; Голландія – 361,8; Німеччина – 237, 9; Великобританія – 299,4; Польща – 62,1; Угорщина – 52,1; Австрія – 126,3; Кіпр – 372,6; Швейцарія – 74,0.

·      Ввід зробіть у вигляді:

Номер

Країна

Інвестиції

(млн. дол.)

·      Впорядкуйте дані у алфавітному порядку за назвами країн.

·      Уведіть формули для наступних обчислень:

а) Сума інвестицій з  Польщі та Угорщини разом.

б) На скільки більша інвестиція США від інвестиції Німеччини і Австрії разом?

 в) Загальна сума прямих інвестицій в Україну.

 г)  Скільки відсотків становить інвестиція країн Європи від загальної суми інвестицій?

       Побудуйте стовпчикову діаграму (гістограму) надходження інвестицій в Україну. Збережіть у файлі з назвою «Інвестиції»

Технологічна картка. Як працювати в малих группах?

Після того як учитель об'єднав вас у малі групи і ви отримали завдання, ваша група за вказаний учителем час повинна виконати це завдання та представити результати роботи своїх груп.

Правила роботи в малих групах:

Швидко розподіліть ролі у групах: визначте, хто буде директор, оператором, секретарем, бухгалтером.

Директор:

-       зачитує завдання групи;

-       організує порядок виконання;

-       заохочує групу до роботи;

-       підбиває підсумки роботи.

-        

Оператор:

-       будує електронну таблицю.

Секретар:

-       готує звіт виконаній роботі групи.

Бухгалтер:

-       виконує математичні розрахунки.

Пам'ятка.

1.   Представити працівників свої фірми.

2.   Розповісти, як виконувались розрахунки.

3.   Які використовувались формули та функції?

4.   Розповісти, як будувати діаграму.

5.   Підвести підсумок роботи фірми

6.   Оцінити робітників фірм.

Виконання роботи в групах.

Інструктаж з БЖД.

Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми. Учитель, враховуючи  індивідуальні особливості учнів  класу, самостійно визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи .

Фірми вводять інформацію в таблицю, проводять відповідні розрахунки та повідомляють результати.

По закінченню рольової  гри фірми доповідають про виконану роботу.

Пропонується директорам виставити оцінки своїм  співробітникам.

VI.                     Підсумок уроку

Зробити висновок пропонується  директорам фірм.

Ви сьогодні дуже плідно працювали на уроці, виконали поставлену перед Вами задачу, а також показали гарні навички роботи в середовищі електронної таблиці. За роботу на уроці Ви отримуєте наступні оцінки:

VII.                 Домашнє завдання

Повторити розділ «Електронні таблиці»

Із цими матеріалами переглядають:

56. Автоматичні та розширені фільтри. Проміжні підсумки
57. Упорядковування даних у таблицях. Фільтри. Інструктаж з БЖД. Практична робота 16. Упорядкування даних у таблицях. Автоматичні та розширені фільтри
58. Підсумково-узагальнюючий урок з теми "Технології опрацювання числових даних у середовищі табличного процесора"
59. Розв’язування компетентнісних задач
60. Розв’язування компетентністних задач
61. Розв’язування компетентнісних задач
62. Розв’язування компетентністних задач
63. Виконання індивідуальних і групових навчальних проектів
64. Виконання індивідуальних і групових навчальних проектів
65. Розв’язування компетентністних задач

Рекомендований контент:

Щоб забезпечити вам кращий онлайн-досвід, цей веб-сайт використовує файли cookie.

Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на наше використання файлів cookie Детальніше про cookies

РЕСУРС: fizmat.7mile.net