Опорні плани-конспекти, математика 5 кл.

ПОПЕРЕДНЯ     ЗМІСТ      НАСТУПНА

Урок № 14. Порівняння натуральних чисел.

Мета: повторити означення дії порівняння чисел і правил порівняння чисел, а також спосіб запису результату порівняння чисел за допомогою нерівності; доповнити знання учнів правилом порівняння чисел за допомогою координатного променя; відпрацювати навички порівняння натуральних чисел за допомогою правила і координатного променя.

Тип уроку: повторення та систематизація знань.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

(Перевірка домашнього завдання)

Усні вправи

1.                     Яким числам відповідають точки М, N, P, K, T, F нарис. 161

2.                     Скільки одиничних відрізків треба відкласти від початку координат­ного променя, щоб позначити на ньому число: а) 5; б) 178; в) 1234 567?

3.                     Назвіть усі одноцифрові числа, які на координатному промені розта­шовані: а) праворуч від числа 6; б) ліворуч від числа 6.

4.                     На рисунку 17 подано шкалу часу від 0 до 25 днів. Яка з точок відповідає 25 дням?

II. Повторення і систематизація доповнення знань
Методичні рекомендації

Оскільки в початковій школі учні навчилися порівнювати натуральні числа, то під час викладання основної частини теми (правило порівняння чисел) не виникає ніяких ускладнень.

Новим на цьому етапі є порівняння чисел за допомогою координат­ного променя. Але, враховуючи пропедевтичні вправи, виконані на попе­редньому уроці (№№ 129; 130; 132), сприйняття і засвоєння правила порівняння чисел за допомогою координатного променя також не повин­но складати труднощів для учнів.

Щодо записів результатів порівняння чисел, деякі труднощі можуть виникнути під час уведення поняття «подвійної нерівності», і особливо під час читання учнями подвійних нерівностей. Але, враховуючи кіль­кість вправ на відпрацювання цих навичок, сподіваюсь, і цю проблему буде розв'язано.

III. Відпрацювання навичок
Усні вправи

1)                    Яке з чисел 617 і 716 розташоване на координатному промені ліворуч?

2)                    Яке з чисел 304 і 403 розташоване на координатному промені праворуч?

3)                    Які натуральні числа лежать на координатному промені між числами 2730 і 2 738?

4)                    № 151 (див. підручник).

5)                    №157 (1; 2).

Розв’язування вправ

1)                    Запис нерівностей, подвійних нерівностей: № 152, 165.

2)                    Правило порівняння натуральних чисел №153 (1, 3, 5, 7, 9); 155; 157 (3; 4); 160.

3)                    Порівняння чисел за допомогою координатного променя № 159.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

п. 6, №№ 154; 156; 161; на повторення № 174 (1; 3); 175.

Із цим матеріалом переглядають:

8. Відрізок. Довжина відрізка.
9. Відрізок. Довжина відрізка.
10. Площина. Пряма. Промінь.
11. Площина. Пряма. Промінь.
12. Координатний промінь.
13. Шкали. Координатний промінь.
14. Порівняння натуральних чисел.
15. Розв’язування задач.
16. Натуральні числа.
17. Тематична контрольна робота № 1.
18. Додавання натуральних чисел.

Рекомендований контент:

Щоб забезпечити вам кращий онлайн-досвід, цей веб-сайт використовує файли cookie.

Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на наше використання файлів cookie Детальніше про cookies

РЕСУРС: fizmat.7mile.net