Опорні плани-конспекти, математика 6 кл.
Урок № 70. Тема. Порівняння раціональних чисел.
Мета: відпрацювати навички порівняння раціональних чисел у комплексі із набутими раніше навичками (з теми про додатні і від'ємні числа).
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань
А. Усні вправи (фронтальна робота із сигнальними картками або математичний диктант)
1. Закінчіть речення: «З двох чисел менше те, зображення якого розташоване на координатній прямій...»
2. Якщо х лежить зліва від а, то х... а?
3. Порівняйте:
а) 2 та -300; б) -7 та -9;
в) а та b; а та 0; b та 0, якщо а —додатне, b — від'ємне.
Б. Картки із завданнями (індивідуальна робота)
Картка 1 |
Розташуйте в порядку спадання числа: а) -6; 7; -7; 8; -8; 9; -9; 10; -10; б) -1; 0; 1; -0,01; 0,001; -0,0001; 0; в) 2,8; -2,7; 2,6; -2,08; 2,07; -2,06; 0. |
Картка 2 |
Порівняйте числа: а) |-0,3| та |-0,5|; б) |4,1| та |1,4|; в) |-6,5| та |5,9|; г) |-12,01| та |-1,09|; д) |-8,1| та |6,2|; е) |0| та |-0,002|; ж) |17,2| та |-2,7|. |
В. Роботи учнів перевіряємо вибірково, в основному у «слабких», всі інші звіряють відповіді.
II. Застосування навичок
@ На цьому уроці розв'язуємо вправи більш високого рівня складності (узагальнюючі та дослідницькі) і повторюємо поняття додатного, від'ємного числа, «раціональні числа», «модуль числа».
1. Між якими сусідніми цілими числами стоїть число?
а) -2,73; б) -9,5; в) -0,63; г) 0,87; д) -1; є) -6.
Відповідь запишіть у вигляді подвійної нерівності.
2. Які
цифри можна записати замість *, щоб утворилася правильна
нерівність:
а) -3841 < -384*; б) -*5,44 > -25,44; в) -< -; г) -> -?
3. Запишіть у вигляді нерівності речення:
а) -4,3 — від'ємне число; б) 27,1 — додатне число;
в) а — від'ємне число; г) b — додатне число;
д) * с — невід'ємне число; є)* d — недодатне число.
4. Ігровий момент
Учень, якого викликали до дошки, називає і показує по черзі то «червоні», то «сині» числа, записані в таблиці. При цьому «червоні» числа називає в порядку зростання, а «сині» — в порядку спадання, тобто називає числа в такій послідовності: -6; 2; -5; 0; -4; -1; -2; -3; 1.
Якщо учень помилився, то сідає на місце, і до дошки йде інший.
III. Діагностика засвоєння знань і вмінь
Самостійна робота
Варіант 1
1. Накресліть координатну пряму з одиничним відрізком
на координатній прямій:
а) точки A(2); B(-3,5); C(-1); D(-2); Е; F(3);
б) точку K і точку M, що має протилежну координату;
в) точки, модулі координат яких дорівнюють 5; 4,5; 0.
2. Дано числа: 6; -9; 5,25; 2; 507; 9; -2,6; 1,125; 0; -207; -5.
а) Які з даних чисел є: натуральними? цілими? дробовими? додатними? від'ємними?
б) Знайдіть модулі цих чисел. Які з даних чисел мають рівні модулі? Чому?
в) Розмістіть числа в порядку зростання.
Варіант 2
1. Накресліть координатну пряму
з одиничним відрізком
а) точки M(2), N , Р(-1), К(-2), R , 5(3);
б) точку А і точку В, що має протилежну координату;
в) точки, модулі яких дорівнюють 4; 1; 0.
2. Дано числа: 0; 7; -11; -3,8; 4; 239; 3; 11; -400; -4,4.
а) Які з даних чисел є: натуральними? цілими? дробовими? від'ємними?
б) Знайдіть модулі цих чисел. Які з них мають рівні модулі? Чому?
в) Розмістіть числа в порядку спадання.
IV. Підсумки уроку
Перевіряємо якість виконання самостійної роботи. Аналізуємо помилки.
V. Домашнє завдання
1. Порівняйте числа, а результат запишіть у вигляді нерівності:
а) - та ; б) 3 та -; в) - та -; г) -2 та 3; д) - та -;
е) - та -; ж) -2 та -3; з) -5 та -5.
2. Розташуйте числа 5; -9; 0; 0,88; -6,9; 8,92 у порядку спадання.
3. * Перевірте справедливість нерівностей
1) |a + b| ≤ |a| +|b|; 2) |a – b| ≤ |a| + |b|; 3) |a| - |b| ≤ |a + b|;
4) |a| - |b| ≤ |а – b|; 5) |а| - |b| ≤ |a| + |b|.
при таких значеннях букв:
а) а = -7; b = -5; б) а = ; b = ; в) а = 4; b = -5.
Із цим матеріалом
переглядають:
64. Координатна пряма.
65. Протилежні числа.
66. Цілі числа, раціональні числа.
67. Модуль раціонального числа.
68. Застосування модуля числа. Відстань між точками на координатній прямій.
69. Порівняння раціональних чисел.
71. Додавання раціональних чисел (з однаковими знаками).
72. Додавання раціональних чисел з різними знаками.
73. Властивості додавання раціональних чисел.
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на наше використання файлів cookie Детальніше про cookies
РЕСУРС: fizmat.7mile.net