Опорні плани-конспекти, математика 6 кл.

Урок  № 89. Тема. Розподільна властивість множення. Зведення подібних доданків

ПОПЕРЕДНЯ     ЗМІСТ      НАСТУПНА

Мета: завершити роботу з відпрацювання навичок використання розподільної властивості множення для: а) обчислень; б) розкриття дужок; в) зведення подібних доданків; г) винесення найбільшого спільного множника за дужки.

Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання

Усні вправи

1.       Обчисліть, використовуючи розподільну властивість множення:

а) 4 · 5; б) 2 · (-3); в) (-8) · ; г) -18,6 · 8 + 1 · (-18,6);

д) 5,27 · (-15) - (-15) · (-4,73); є) 5 ·  -  · .

2.       Спростіть вираз: а) 31а + 14а; б) 34х + 15х; в) 29b b; г) 45у – у;
д) х + 34х; е) а + 23а;  ж) 2а – 3
b + а.

II. Відтворення знань

Запитання до класу

1.       Які доданки називають подібними?

2.       Чим можуть відрізнятися один від одного подібні доданки?

3.       Що означає «звести подібні доданки»? Як звести подібні доданки?

4.       Які властивості множення використовуємо, щоб спростити вираз
4(a + b) – 0,5(a b)?

ІІІ. Відпрацювання навичок

@ На ньому, третьому в темі «Розподільна властивість множення» уроці, ми завершуємо роботу з відпрацювання навичок застосу­вання розподільної властивості множення для спрощення обчис­лень значень числових виразів та спрощення буквених виразів та винесення спільного множника за дужки. Також у кінці уроку пропонуємо самостійну роботу.

1.       Розв'яжіть рівняння:

а) 3х + 2 – х = 6; б) 3(х – 1) – х = 0; в) 7 – 3у + 4у – 4 = -1.

2.       Винесіть за дужки спільний множник:

а) 7х + 7у;              б) 15х – 10у;        в) 10т - тk;          г) 16a + 8ab;

д) 4ab + 6ac;          є) 3та – 6тb 6тс.

3.       Винесіть за дужки спільний множник:
a) 54xy 62xz; б) 10ab 15bc 25b; в) 42ах – 70ay 84az.

4.       Обчисліть найзручнішим способом:

а) -0,2 · 3,8 - 3, 7 · (-0,2); б) .

5.       Спростіть вираз, використовуючи розподільну властивість множення:

а) 2(х - 7у + 3z); б) -х + х - хх + с; в) 0,6(4х 12) 0,4(5х 7).

IV. Діагностика рівня засвоєння навчального матеріалу Тестові завдання

Варіант 1

1.       Який результат дістанемо, застосувавши розподільний закон мно­ження для обчислення виразу (0,03 + 2,5) · 0,4?

1) 1,12;         2) 10,12;     3) 1,012;     4) 2,12.

2.       Який вираз дістанемо, розкривши дужки в добутку -5р( + 2у 3k)?

1) -5хр + 10ру - 15рк;               2) 5рх - 10ру +15рк;

3) 5рх - 10рх - 15рк;                  4) 5рх -2ру + 15рк.

3.       Який вираз дістанемо, спростивши вираз 4с(3а 2) 6а(2с + 1)?
1)
12aс 8с + 12ас + 6a;   2) -8с - 6а;   3) -8с + 6a;   4) 8с - 6а.

4.       Обчисліть значення виразу 5·(5p 4х) 4·(х 2p), якщо p = -2; х = 2.
1)
-18;     2) -114;       3) -90;         4) 90.

5.       Укажіть корінь рівняння -5·(у 2) + 3(2 у) = 0:
1) 8;        2) -2;           3) 2;            4) -0,25.

Варіант 2

1.       Яке з поданих чисел дістанемо, застосувавши розподільний закон
множення до виразу (12,5 + 0,1)
· 0,8?

1) 100,8;       2) 18;          3) 10,8;       4) 10,08.

2.       Який вираз дістанемо, розкривши дужки в добутку -2k(3а 5b 2с)?
1) 6
ak - 10bk – 4ck;              2) 6ак +10bk + 4ck;

3) -6ak + 10bk + 4ck;                4) -3аk 5bk 4сk.

3.       Який вираз дістанемо, спростивши вираз 5p · (-3 + k) k · (5p 1)?
1)
-15p - k;        2) 15р k;   3) -15р + k;   4) -15р + 5рk + k k.

4.       Обчисліть значення виразу (2х - 3у) – 2·(5х - 2у), якщо х = -1, у = 1?
1) -9;       2) 1;            3) 9;            4) -1.

5.       Знайдіть корінь рівняння (х – 1) – 2(1 – х) = 12:

1) 3;              2) 9;            3) 5;            4) -3.

IV. Підбиваємо підсумки уроку, перевіряючи якість виконання завдань тестової роботи

V. Домашнє завдання

1.       Розв'яжіть рівняння: а) 7х – 3 – 6х + 3 = -5, б) 4(х – 5) – 3х + 6 = -2.

2.       Спростіть вираз і знайдіть його значення:

а) -5(с + 2) - (2с – 3), якщо с = 1,5;

б) 4х - 3а - 5х + 4а, якщо а = -0,27, х = 0,07.

3.       Спростіть вираз: а) 1а - а – а; б) b + b - b;

в) (2ху – 3) · (-2) – 2(2х – у); г) 2x(-3b + 5c) x(2a 4b).

4.       Знайдіть добуток цілих розв'язків нерівності:

а) -7 ≤ х ≤ -1; б) -3 ≤ х < 2; в) -7 х < -1.

Із цим матеріалом переглядають:

84. Властивості множення раціональних чисел.
85. Квадрат і куб від'ємного числа.
86. Коефіцієнт.
87. Розподільна властивість множення.
88. Розподільна властивість множення. Зведення подібних доданків.
90. Ділення раціональних чисел.
91. Ділення раціональних чисел.
92. Ділення раціональних чисел.
93. Множення та ділення раціональних чисел.

Рекомендований контент:

Щоб забезпечити вам кращий онлайн-досвід, цей веб-сайт використовує файли cookie.

Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на наше використання файлів cookie Детальніше про cookies

РЕСУРС: fizmat.7mile.net